Péče o pleť v zimě, aneb co dělat a nedělat

Péče o pleť v zimě, aneb co dělat a nedělat

Je obecně známo, že v zimě je třeba o pleť pečovat trochu jinak než po zbytek roku. Tušíte ale jak? A jste si jistí, že v zimě své pleti spíš neškodíte, než že byste jí pomáhali? Prozradíme vám, jaké chyby dělají ženy v zimě nejčastěji, ať víte, čeho se vyvarovat. O tom, jak pečovat o pokožku v zimě, koluje spousta mýtů. Jedním z nich je například ten, že se nesmí používat hydratační krémy. Jak je to doopravdy?

Používáme špatné krémy

V žádném případě není pravda, že v zimě nemáme používat hydratační krémy. Nemusíte se bát, rozhodně nezpůsobují zamrznutí vody v kůži a její následné popraskaní, jak se často traduje. Měly by ale mít speciální emulzní formu, v níž je kapka vody uvnitř tukových látek. V zimě bychom měli pořizovat krémy, které mají vyšší podíl tukových látek, což znamená, že by měly obsahovat například ceramidy, cholesterol či rostlinné oleje. Důležitý je tak dostatek antioxidantů ve veškeré kosmetice, kterou v zimě používáte, aby na vaši pleť neměl negativní vliv smog, kterého je v zimě víc než jindy.

Používáme málo krému

Tím, že se ženy často bojí používat hydratační krém, nanesou na pleť často jen make-up. Jenže v zimě kůže potřebuje snad ještě více vláhy a výživy než v létě, a to nejen kvůli počasí, ale třeba také kvůli tomu, že se více oblékáme, a kůže tak méně dýchá a více hrubne. A moc jí nesvědčí ani horké koupele, které ji ještě více vysušují. V zimním období je proto vhodné vyměnit lehčí krémy za hutnější a určitě každodenní péči jednou týdně obohatit o výživnou pleťovou masku. Především ženy se zralou pletí by měly do své zimní výbavy zařadit ještě koncentrované sérum, které budou nanášet pod denní krém.

Neřešíme ochranu před sluncem

Často zapomínáme, že i zimní slunce dokáže být skoro tak ostré jako to letní, obzvlášť na horách. Ani ve městě byste ho ale neměla podceňovat, a tak je lepší vybírat si takové denní krémy, které obsahují ochranný faktor. Do vysokých nadmořských výšek si přibalte klasický opalovací krém proti oběma druhům UV záření. Předejdete tak nejen bolestivě spálené kůži, ale také tvorbě nevzhledných pigmentových skvrn a předčasnému stárnutí pleti.

Málo pijeme

V zimě nedostatečně pijeme, protože nás chladné počasí nenutí doplňovat tekutiny, a kůže se pak stává sušší a šupinatější. I v těchto měsících proto myslete na to, že musíte dostatečně pít, ideálně vodu, nebo čaj. Pokud se zahříváte kávou, mějte na paměti, že ta vysušuje místo aby vás hydratovala, takže o to více musíte pít. To samé platí i o svařeném vínu nebo třeba grogu – alkohol má na pleť podobný účinek jako káva.

Zapomínáme na rty

Spousta žen i v zimě používá jen rtěnku nebo lesk na rty, případně pusu nechrání vůbec. Jenže to v mrazech zdaleka nestačí. Aby vám rty nepopraskaly a nepálily, mějte vždy po ruce ochranný balzám nebo vazelínu a natírejte rty klidně několikrát denně. Kůže na rtech je totiž velmi tenká a navíc neobsahuje mazové žlázy, a tak si se zimou sama neporadí. Práskání rtů pak často zasahuje i do kontur. Bohužel pak ani při sebelepší péči nemusí dojít k úplné regeneraci a návratu do původního stavu. A tak při opakovaném vysychání a praskání rtů mohou jemné vrásky kolem rtů zůstat.

Zapomínáme na ruce

Podobně jako rty v zimě trpí i naše ruce, a to i když nemrzne. K tomu, aby byly vysušené a nehty polámané či roztřepené bohatě stačí chladný vzduch. Kdykoli tedy jdete ven, berte si rukavice, a ruce navíc pravidelně krémujte. Ideální k tomu jsou výživné krémy s ureou nebo bambuckým máslem. Hydrataci a vláčnou a pružnou pokožku můžete ještě podpořit peelingem a olejíčkem, které budete nanášet jednou za týden či dva.

Neříkáme si o pomoc

V dnešní době se už se můžeme obrátit na profesionály v estetickém oboru. Nejen kvůli procesům stárnutí, ale i kvůli regeneraci a hydrataci. Navíc nemusíte spěchat hned „pod kudlu“, tak tomu bylo dříve. Laserové metody v součastnosti převládají a i u nás na klinikách máte k dispozici pestrý výběr zákroků na všechny druhy partií, včetně zmíněných rtů, rukou a samozřejmě i obličeje.

A o ruce se postará Thermo Anti-Age, který kromě prevence zvyšuje pružnost a pevnost pokožky, zlepšuje celkovou texturu a jako přídavek zbavuje ruce projevů stárnutí. Zvlášť v zimě, kdy jsou ruce vystavené mrazu, větru a dalším nepříznivým vlivům, se hodí ošetření cílené na části těla, které občas bezdůvodně opomíjíme, přesně jako jsou ruce.

Přihlaste si newsletter

Ať vám již neuniknou žádné výhodné slevy ani novinky

Přihlášením k odběru novinek souhlasíte s našimi obchodními podmínkami.

Osobní konzultace

Bezpečnost

Dle potřeby klienta volíme co možná nejšetrnější zákroky, bezpečnost je u nás na prvním místě

Profesionálové

Klademe důraz na vysokou odbornost našeho zdravotnického personálu. Pravidelně se účastníme lékařských konferencí v oboru estetické medicíny po celém světě

Nejkvalitnější materiály

Používáme výhradně atestované, ověřené materiály, které zajišťují jak absolutní bezpečnost, tak ty nejlepší výsledky

Individuální péče

Klademe maximální důraz na pochopení a vyřešení individuální potřeby každého klienta

Věrnostní program

Pro stálé klienty nabízíme mnoho slev a individuálních výhod

Široká možnost plateb

Platbu můžete provést na místě v hotovosti nebo jednou z nabízených on-line plateb na našich internetových stránkách

Možnost splátek

Přímo na našich klinikách můžete na počkání jednoduše vyřídit možnost splátek již od 1000 Kč s 0% navýšením

AJ,NJ,RU

Mluvíme česky, rusky, německy a anglicky. Při rezervaci termínu prosím sdělte požadavek na cizojazyčnou komunikaci

Wi-Fi

Naše kliniky jsou samozřejmě vybaveny Wi-Fi zdarma
Rychlý dotaz
Maestro
MasterCard Electronic
MasterCard
Visa Electron
Visa
Verified by Visa
MasterCard SecureCode
© MEDIK HAUS | Obchodní podmínky | Kariéra | Kontraindikace | Vyvinuto v ESMEDIA® Interactive